Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Přinášíme Vám přehled známek, jak je hráčům Borussie udělil po utkání s Norimberkem německý sportovní magazín Kicker. Nejlépe byli hodnoceni Patrick Herrmann a Granit Xhaka, nejhůře naopak Alvaro Dominguez.

Borussia: ter Stegen (4) - Jantschke (3.5), Stranzl (4.5), Alvaro Dominguez (5), Daems (4) - Nordtveit (3,5), G. Xhaka (2) - Herrmann (2), Arango (4) - Cigerci (3.5) - de Jong (3).

zdroj: kicker.de
Sportovní ředitel Borussie Max Eberl hovoří o první porážce sezony v Bundeslize, pozitivním přístupu a nadcházejícím duelu v Evropské lize.

Maxi, Borussia po půl roce prohrála domací duel v Bundeslize. Jak hořká je porážka 2:3 od Norimberku?
Porážka velmi bolí, ale když jste zapojeni do všech pěti branek, tak není překvapující, že prohrajete. Problém je v tom, že jsme dostali dva góly ze standardních situací za sebou. Za prvé v tom, že tyto situace byly naprosto zbytečné a také proto, že bychom je měli v klidu ubránit. My jsem však šli příliš lehkomyslně proti míči a Norimberk svoje šance využil.
Pozápasový rozhovor s útočníkem Luukem de Jongem, který včera vstřelil svoji první branku v dresu Borussie.

Jak hodnotíte svůj výkon proti Norimberku?
Začali jsme špatně, ale od stavu 0:2 jsme předvedli solidní týmový výkon. Po dobré akci Granita s Patrickem jsem dal svůj první gól na 1:2, po přestávce pak Granit vyrovnal. Bohužel jsme ale dostali rychlou branku na 2:3. To se nemůže stávat. Poté jsme ještě nějaké šance měli a tu největší jsem měl určitě já, ale trefil jsme pouze tyč.
Přinášíme Vám reakce Martina Stranzla, Granita Xhaky, Marca-André ter Stegena, Patricka Herrmanna, Timmyho Simonse a obou trenérů, po včerejší prohře 2:3 s Norimberkem.

Martin Stranzl: V prvním poločase jsme dostali dvě branky ze standardních situací, jinak jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. My jsme si naopak vytvořili spoustu příležitostí a před přestávkou se nám podařilo vstřelit gól. Poté jsme dokonce vyrovnali, ale po vlastní chybě jsme opět inkasovali na 2:3. Snad nás již něco podobného příště nepotká a bude nám přát i trochu štěstí. Musíme zůstat v klidu, hodit zápas za hlavu a začít se soustředit na Limassol.
Zajímavý zápas s nešťastným koncem pro domácí byl dnes k vidění v Borussia Parku. Norimberk šel zásluhou Kloseho a Simonse po necelé půlhodině hry již do dvoubrankového vedení, Hříbata ale dokázala po gólech de Jonga a Xhaky vyrovnat. Rozhodujíci branku zápasu dal v 55. minutě Kiyotake. V závěru utkání trefil holandský útočník ve službách Borussie pouze tyč a tak si nakonec odvezl všechny tři body Norimberk.