Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Přinášíme Vám všechny důležité a užitečné informace před prvním zápasem Borussie ve skupině Evropské ligy proti AEL Limassol. 

Stadion: Svoje domácí zápasy hraje Limassol na Tsirio Stadium s kapacitou 14.000 diváků. Ten však nevyhovuje regulím UEFY a tak se musel AEL přestěovat do arény v Nikósii, kde běžně hrají kluby APOEL, Olympiakos Nikósia a Omonia Nikósia. GSP stadion má kapacitu 22.859 míst a je největším stadionem v zemi, který splňuje mezinárodní požadavky.
Trenér Borussie Lucien Favre a obránce Tony Jantschke mají úctu k soupeři z Limassolu, ale věří svému týmu.

Když hráči VfL vyběhli v 19 hodin na trávník GSP stadionu v Nikósii k předzápasovému tréninku, stále se ještě teploty pohybovali kolem 27 stupňů.  Ve čtvrtek, o hodinu později, sehrají první duel skupiny Evropské ligy proti AEL Limassol. "Všichni se na utkání velmi těšíme," řekl Tony Jantschke na tiskové konferenci. Pravý obránce Hříbat je jedním z hráčů, kteří s mezinárodním fotbalem ještě nemají příliš mnoho zkušeností. "Dlouho jsme pracovali na tom, abychom si zahráli v Evropě. Nyní chceme dojít tak daleko, jak jen to bude možné," prohlásil Jantschke.
Borussia dnes ráno odcestovala k zápasu Evropské ligy. V 10 hodin se letadlo s hráči VfL vydalo na Kypr, kde Borussia ve čtvrtek (19 hodin) odehraje první zápas ve skupině proti AEL Limassol.
Po dni volna se dnes hráči Borussie začali připravovat na svůj první duel v Evropské lize.

Příliš mnoho času na regeneraci po sobotní prohře s Norimberkem hráči neměli. Již dnes, v deset hodin dopoledne totiž nastoupili přípravu na nadcházející duel s Limassolem, který má výkop ve čtvrtek v 19:00. Trenér Favre měl k dispozici kompletní kádr, pouze Niklas Dams trénoval individuálně, pod dohledem fyzioterapeuta Andrease Bluhma. 
Krátký rozhovor s Tolgou Cigercim po dnešním tréninku.

Tolgo, v sobotu jste nešťastné podlehli Norimberku 2:3. Máte tuto porážku stále ještě v hlavě?
Samozřejmě. Nebyl to ze strany defenzívy náš nejlepší výkon a stále probíráme proč se tak stalo, abychom se toho pro příště vyvarovali. Musíme však myslet dopředu, protože nás již ve čtvrtek čeká v Limassolu první zápas Evropské ligy. 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
..  
10  
11  
12  
13  
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)