Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Přinášíme Vám všechny zajímavé a důležité informace o zítřejším duelu Borussie v Leverkusenu (15:30 hodin).

Stadion: Bayer Leverkusen hraje svá domácí utkání ve zrekonstruované BayAreně. Po fázi plánování, která byla dokončena v listopadu 2007 následovala rekonstrukce stadionu na moderní fotbalový areál s kapacitou 30.000 míst. Původní kapacita byla 22.500 míst. Mimo jiné byla také instalována nová sedadla v klubových barvách.
Borussia se v neděli (15:30 hodin) představí v rámci 4. kola Bundesligy na půdě Bayeru Leverkusen. V článku si tradičně našeho příštího soupeře představíme.

Forma: Cílem Bayeru Leverkusen je obsadit místo zaručující evropské poháry. "Měli bychom skončit do šestého místa. Kvalifikace do Ligy mistrů, nebo alespoň Evropské ligy je povinnost," zdůraznil před začátkem sezony šéf klubu Wolfgang Holzhauser. Úvod sezony má však Leverkusen mírně rozpačitý. Oba venkovní zápasy (ve Frankfurtu 1:2 a v Dortmundu 0:3) prohrál. Pouze v domácím utkání dokázal porazit Freiburg 2:0. Alespoň v dalších soutěžích se Bayeru poměrně daří. V DFB Cupu prošel suverénně do druhého kola přes CS Jenu po výsledku 4:0 a ve středu vstoupil bezbrankovou remízou s Metalistem Charkov do Evropské ligy.
Borussia má za sebou úvodní duel Evropské ligy proti AEL Limassol, ze kterého si odnesla bod. Trenér Lucien Favre a sportovní ředitel Max Eberl se však shodli, že mohly být tři.

Gladbach měl včera spoustu šancí. Největší z nich přišla v sedmé minutě nastavení, kdy z pokutového kopu trefil Oscar Wendt břevno. "Tyče a břevna nám stále stojí v cestě," řekl Eberl a připomněl podobné situace z bundesligového utkání s Norimberkem a včerejší šanci Mike Hankeho se sedmé minuty. "Pokud ale budeme pokračovat v dobrých výkonech, jsem si jistý, že budeme odměněni."
Rozhovor s Oscarem Wendtem, který se včera proti Limassolu objevil poprvé v základní sestavě a v nastaveném čase neproměnil pokutový kop.

Oscare, rozhodčí včera nastavil celkem dost minut a v závěru nařídil penaltu ve prospěch Borussie, ze které jste ale bohužel trefil jen břevno. Jak jste viděl tuto situaci?
Bylo předem jasné, že pokud bychom kopali penaltu, tak bych na ní šel já. Bohužel jsem ale trefil jen břevno. Chyběly dva milimetry a míč by skončil v bráně. Někdy máte štěstí, někdy ne. A to bylo vlastně typické pro celý zápas.
V úvodním duelu skupiny C Evropské ligy hrála Borussia v Limassolu bez branek. Na Kypru bylo k vidění zajímavé utkání, ve kterém měla více ze hry Hříbata, která ale v první půli trefila jen tyč zásluhou Hankeho a v nastaveném čase neproměnil Oscar Wendt pokutový kop. Příštím soupeřem VfL bude za čtrnáct dní Fenerbahce.