Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Přinášíme Vám všechny důležité a zajímavé informace před odvetným zápasem 4. předkola Ligy mistrů.

Stadion: Stadion V Kyjevě byl otevřen roku 1923. Nese oficiální název "Nazionalnyj sportywnyj komplex Olympiysky" (NSK), tedy "Národní olympijský komplex" což je připomínka na olympijský turnaj z roku 1980. Poslední rekonstrukce stadionu proběhla mezi roky 2008-2011, kdy byl mimo jiné kompletně zastřešen. Náklady na výstavbu vyšly zhruba na 400 milionů eur. 1. července se zde odehrálo finále Eura 2012. Kapacita stadionu je 70.050 diváků, fanoušků Borussie by mělo být asi 1500.
Krátce po příjezdu do hotelu Hyatt v Kyjevě už zase seděli hráči v autobuse. V 18 hodin je totiž čekal trénink na Olympijském stadionu. Půl hodiny před ním ještě absolvoval trenér Favre společně s obráncem Stranzlem tiskovou konferenci.

Martin Stranzl využil svého působení ve Spartaku Moskva a na otázky ukrajinských novinářů odpovídal plynně Rusky.
Borussia se zítra v odvetě čtvrtého předkola Ligy mistrů střetne s Dynamem Kyjev. Nabízíme Vám pohled do tábora našeho soupeře. 

Klub: Dynamo Kyjev je jedním z předních ukrajinských klubů. Výčet jeho úspěchů je poměrně dlouhý. V letech 1975 a 1986 vyhrál PVP a 26krát získal ligový titul. Přidal také 18 vítězství v domácím poháru.
V 10:30 odcestovali hráči Borussie z letiště v Düsseldorfu do Kyjeva, kde se ve středu večer (20:45) pokusí v playoff Ligy mistrů o malý zázrak.

Na palubě bylo mimo jiné více než 30 sponzorů, 50 novinářů, 9 manželek hráčů a otcové Granita Xhaky a Luuka de Jonga. Trenér Lucien Favre vzal do letadla, které přistane v hlavním městě Ukrajiny ve 14 hodin celkem dvacet hráčů. Nechyběl ani Alvaro Dominguez, který již doléčil střevní chřipku. Dodatečně se pak Favre rozhodl vzít také Janise Blaswiche, Lukase Ruppa a Amina Younese.
Úvodní zápas jubilejní 50. bundesligové sezony byl pro Borusii úspěšný. Ale hráči nemají moc času, aby si vítězství nad Hoffenheimem užívali. Již ve středu je totiž čeká zápas o postup do skupinové fáze Ligy mistrů. I když úvodní duel neskončil pro Borusii příliš dobře (1:3), hráči se nevzdávají naděje. "Budeme bojovat až do konce. Potřebujeme dát rychlý gól, pak to může být zajímavé," říká Luuk de Jong, který včera oslavil dvaadvacáté narozeniny.
1  
..  
11  
12  
13  
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)