Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Borussia se dnes od 20 hodin střetne v rámci 5. kola Bundeligy s Hamburger SV. V následujícím článku si našeho soupeře představíme.

Forma: V Hamburku by rádi napravili neúspěšný vstup do sezony. HSV nejprve vypadlo v prvním kole poháru DFB s Karlsruhe a poté následovaly také neúspěšné zápasy v lize. Doma Hamburk nestačil na Norimberk (0:1) a poté následovaly dvě porážky na hřištích soupeřů, v Brémách (0:2) a ve Frankfurtu (2:3). První bodový zisk přišel až v posledním kole, kdy HSV doma zdolalo Dortmund 3:2.
Přinášíme Vám přehled známek, jak je hráčům Borussie udělil po utkání v Leverkusenu německý sportovní magazín Kicker. Nejlepší možnou známku dostal brankář Marc-André ter Stegen, nejhůře byli naopak hodnoceni Juan Arango a Luuk de Jong.

Borussia: ter Stegen (1) - Jantschke (3,5), Stranzl (3,5), Brouwers (4), Daems (3) - Cigerci (4), Nordtveit (4,5) - Herrmann (3,5), G. Xhaka (4), Arango (5) - L. de Jong (5).

zdroj: kicker.de
Rozhovor s Patrickem Herrmannem, který vstřelil vedoucí gól Borussie v Leverkusenu.

Patricku, v Leverkusenu jste se brzy ujali vedení Vaší zásluhou. Jak byste situaci popsal?
Když měl Juan míč, věděl jsem, že by takovou přihrávku mohl udělat. Tyto situce se mu líbí a dělá je poměrně často. Rozběhl jsem se, jeho míč byl perfektní a já zkrátka musel dát gól.

Opět jste se trefil proti Leverkusenu. Proč se Vám s tímto soupeřem tak daří?
(smích) Netuším, proč mi to proti Leverkusenu tak jde. Na to opravdu odpovědět nemohu. Ale hraji proti nim rád.
Přinášíme Vám ohlasy z obou táborů po utkání v Leverkusenu.

Tony Jantschke: V posledních týdnech jsme měli trochu smůlu. Tentokrát ale při nás stálo štěstí. Leverkusen nedal penaltu a spálil spoustu dalších šancí. Máme na kontě pět bodů, což není mnoho a musíme tak na sobě stále pracovat. Věřím, že další body brzy přijdou.

Marc-André ter Stegen: Nabídli jsme soupeři příliš mnoho šancí a nakonec můžeme být rádi za bod. Nepodařilo se nám udržet míč a proto jsme se nemohli dostat do hry. V příštím utkání musíme zlepšit hru dopředu a některé maličkosti, které se nám dnes nedařily.
Na smůlu, která provázela Borussii v minulých zápasech jsme si dnes rozhodně stěžovat nemohli. Ta se totiž přestěhovala na kopačky soupeře z Leverkusenu. Herrmann sice poslal hříbata již ve třetí minutě utkání do vedení, ale to byla bohužel také poslední kloudná akce hostů. Většinu zápasu totiž ovládal hru Bayer. Ve 12. minutě nejprve vyrovnal Kadlec, pak zabránil druhé brance domácích na brankové čáře kapitán Daems a v závěru první půle netrefil bránu Schürrle. O tom, že dnes stála paní štěstěna na straně Borussie jsme se mohli výrazně přesvědčit v 70. minutě, kdy Schürrle neproměnil penaltu a také v samotném závěru utkání, když hlavička Kadlece těsně minula levou tyč.