Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Xhaka skóroval a vyhrál, Arango skóroval a prohrál

S Německem, Belgií, Švýcarskem a Norskem mohli hráči Borussie slavit úspěšný vstup do kvalifikace MS 2014. Finsko, Norsko a Venezuela se zástupci VfL v sestavě naopak prohráli.

Německo zahájilo kvalifikaci pohodlným vítězstvím nad Faerskými ostrovy. V Hannoveru zvítězilo díky dvěma brankám Özila a jedné Götzeho 3:0. Gólman Borussie Marc-Andé ter Stegen sledoval úvodní duel ve skupině C pouze z lavičky. Místo mezi třemi tyčemi zaujal zkušenější Manuel Neuer, který však příliš práce neměl.
Také Igor de Camargo se mohl v národním týmu Belgie radovat z výhry. "Red Devils" porazili v Cardiffu Wales 2:0 a vedou tak skupinu A. De Camarga by účast na světovém šamiponátu v jeho rodné zemi nesmírně potěšila, tentokrát však svému týmu pomoci nemohl, neboť jej trenér Mark Wilmots nechal pouze na lavičce. A z lavičky sledoval zápas mezi Nizozemskem a Tureckem také útočník Borussie Luuk de Jong. Tulipány si ve skupině D poradili se svým soupeřem v poměru 2:0, o góly se postarali van Persie a Narsingh.

Úspěšně zahájilo kvalifikaci také Švýcarsko. Ve Slovinsku tým Ottmara Hitzfelda zvítězil 2:0, domácí však byli po většinu zápasu lepším týmem. Gólově se dokázala prosadit nová posila Borussie Granit Xhaka. Devatenáctiletý záložník skóroval v prvním poločase střelou z osmnácti metrů. "Viděl jsem, že mám hodně prostoru, tak jsem vzal míč a vystřelil. Střely z dálky jsou mojí silnou stránkou," řekl Xhaka. Také ve druhé půli měl jednu slibnou šanci, ale na slovinského brankáře tentokrát nevyzrál. "Nebyl to dobrý zápas, ale chtěli jsme vyhrát a to se podařilo," shrnul hráč VfL, který byl v 86. minutě vystřídán.

Prohrou naopak zahájilo kvalifikaci na MS Norsko. To hraje ve stejné skupině jako Švýcarsko a muselo zkousnout porážku na Islandu 0:2. Havard Nordtveit odehrál celých 90. minut v záloze, ale dvěma brankám zabránit nedokázal. "Začali jsme dobře, ale první gól nás zlomil," řekl Nordtveit, pro kterého byla prohra hořkým zklamáním. "Musíme se z ní poučit. Máme před sebou ještě devět utkání a stále je mnoho způsobů, jak se můžeme kvalifikovat." Jeho týmový kolega Alexander Ring, podlehl s národním týmem Finska Francii 0:1. Jediný gól zápasu dal ve 20. minutě Diaby. Ring odehrál celé utkání na pravé záloze.

Zatímco evropská část kvalifikace začala teprve včera, ta jihoamerická je jíž v její prostřední části. Juan Arango v dresu Venezuely dokázal skórovat, ale jeho tým přesto podlehl v Limě Peru 1:2. Kapitán Arango, který v poslední době odvádí v Borussii skvělé výkony, poslal svůj celek těsně před poločasem do vedení. V prvních patnácti minutách druhé půle však otočil zápas útočník Schalke Jefferson Farfán ve prospěch Peruánců. S osmi body ze sedmi zápasů je mužstvo Juana Aranga momentálně na šestém místě a na postupovou čtveřici ztrácí tři body.

zdroj: borussia.de