Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

V souboji dvou Borussií utrpěl Gladbach debakl

V souboji dvou Borussií byla dnes jasně lepší a úspěšnější ta z Dortmundu, Gladbachu nevycházelo téměř nic a v závěru navíc přišla o svoji brankářskou jedničku ter Stegena. Velké problémy dnes dělal VfL především jeho bývalý hráč Marco Reus, který ve 35. minutě otevřel skóre a v 70. přidal také svoji druhou branku. O zbylé tři se postarali Subotič, Gündogan a Blaszczykowski a Hříbata tak ze Signal Iduna Parku odjížděli s pořádným debaklem.
O něco lépe vstoupil do zápasu Gladbach a hned ve čtvrté minutě mohl jít do vedení, ale ani De Camargo, ani Arango nedokázali po rohovém kopu hlavičkovat přesně. Domácí se do hry dostávali pozvolna a poprvé važněji zahrozili ve 12. minutě. Schmelzer zahrával rohový kop a Subotič hlavičkoval naštěstí pro hosty jen do břevna. Tlak Dortmundu stále více sílil a další vekou šanci si domácí připravili o patnáct minut později. Ještě donedávna hráč Hříbat Marco Reus dokázal obejít tři protihráče a ještě stačil míč předložit před bránu Schieberovi. Ten jej ale uklidit do sítě nedokázal. Jak je důležité míti Reuse předvedli domácí Gladbachu ve 35. minutě. Brouwers v půli hřiště chyboval, míč se odrazil až k Reusovi a ten měl rázem cestu k bráně otevřenou, čehož dokonale využil a jesličkami poslal BVB do vedení - 1:0. Ve 40. minutě bylo pro svěřence Luciena Favreho ještě hůře. Blaszcykowski odcentroval před bránu, míč se dostal až k hlavičkujícímu Subotičovi a ter Stegen se natahoval marně - 2:0. Definitivně pak mohl VfL zlomit samotný závěr poločasu, když po kombinaci Götzeho s Reusem šel druhý jmenovaný sám na gólmana Mönchengladbachu, ten ale dokázal včas vyběhnout a další pohromě zabránil.

Jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Tedy náporem domácích. Opět si však první příležitost vytvořila Hříbata, když se v 51. minutě dostal do zakončení De Camargo a Weindenfeller měl plné rukavice práce aby míč vytěsnil na roh. Poté následovalo poněkud hlušší období, ze kterého snad můžeme zmínit jen neúspěšnou hlavičku Subotiče z 55. minuty a přímý kop Aranga ze 60., který však mířil vysoko nad. A tak si na další pořádnou akci museli diváci počkat až do 70. minuty. To hostující obrana zaspala při strážení Reuse, ten z rohu šestnáctky napálil míč na bránu a zaskočený ter Stegen jej našel až v síti - 3:0. Aby toho ale nebylo pro Hříbata málo, musel hřiště čtvrt hodiny před koncem opustit ter Stegen, který si po jednom ze soubojů nepříjemně narazil záda. Ani jeho náhradník Heimeroth však neodcházel z trávníku s čistým kontem, neboť jej v 79. minutě překonal zcela nehlídaný Gündogan a upravil na 4:0. O čestný gól připravil Gladbach výborným zákrokem Windenfeller, který vytěsnil v 85. minutě zápasu střelu De Camarga. O chvíli později pak dokonal debakl Hříbat Blaszczykowski, který zcela osamocen nedal střelou do šibenice Heimerothovi sebemenší šanci - 5:0. V samotném závěru si gólman VfL připsal alespoň jeden úspěšný zákrok proti ráně Blaszczykowského.

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 5:0 (2:0)
Branky: 35. Reus, 40. Subotič, 70. Reus, 79. Gündogan, 85. Blaszczykowski. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel. ŽK: Nordtveit. Diváků: 80.645 (vyprodáno).
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Kehl (83. Kehl) - Blaszczykowski, Götze (71. Großkreutz), Reus (76. Bender) - Schieber.
Mönchengladbach: ter Stegen (77. Heimeroth) - Jantschke, Brouwers, Domínguez, Daems - Nordtveit, Xhaka - Herrmann (75. Ring), Arango - Hanke (62. Hrgota) - De Camargo.

zdroj: vlastní