Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Tolga Cigerci: "Myslím, že jsme začali celkem dobře"

Tolga Cigerci hrál ve včerejším derby v Düsseldorfu v základní sestavě na postu ofenzivního záložníka. Po utkání s ním jeden z novinářů krátce pohovořil.

Tolgo, kdy jste se dozvěděl, že budete hrát v základní sestavě?
Včera ráno na poradě mi trenér Favre oznámil, že budu hrát. Měl jsem pochopitelně radost, v mojí přípravě se však nic nezměnilo. Vždycky se připravuji tak, jako kdybych měl nastoupit. Na hřišti jsem se pak snažil vydat ze sebe to nejlepší.
Trenér Vás po zápase chválil. Byl jste se svým výkonem spokojen?
Určitě to nebylo špatné. Snažil jsem se, abych týmu svým výkonem pomohl. Musím hrát naplno, bez ohledu na to, na které pozici hraji.

Pozice ofenzivního záložníka pro Vás byla poněkud neobvyklým místem. Jak Vám seděla role za útočníkem de Jongem?
Jsem typ hráče, který potřebuje hodně míčů. Proto se mi lépe hraje v zadu. Mám tak větší přehled a můžu lépe tvořit. Ale pokud mně trenér postaví dopředu, snažím se tam pochopitelně odvést to nejlepší a zvyknout si.

Po zápase se většina shodla, že remíza byla spravedlivá. Jak to vidíte Vy?
Remíza je rozhodně lepší, než kdybychom prohráli. Sice jsme mohli i vyhrát, ale nedali jsme bohužel góly. Nyní máme delší čas na odpočinek. Pak se budeme soustředit na další zápas a pokusit se získat tři body.

Máte čtyři body ze dvou ligových zápasů, postoupili jste v poháru DFB a neprošli do základní skupiny Ligy mistrů. Jak hodnotíte začátek sezony?
Myslím, že jsme začali celkem dobře. Jsme všichni zdraví a spokojení.

Utkání v Düsseldorfu pro Vás bylo druhým zápasem za Borussii, kdy jste hrál od začátku. Vidíte se v základní jedenáctce i v příštích zápasech?
To říct nemohu. Je to věcí trenéra. Každý chce hrát pochopitelně co nejvíce a já také. Příště už může být zase všechno jinak, ale pevně doufám, že budu znovu v základu. Pracuji na tom v každém tréninku.

zdroj: borussia .de

Foto: Tolga Cigerci v souboji Johannem van den Berghem (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)