Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Šťastný bod z Leverkusenu

Na smůlu, která provázela Borussii v minulých zápasech jsme si dnes rozhodně stěžovat nemohli. Ta se totiž přestěhovala na kopačky soupeře z Leverkusenu. Herrmann sice poslal hříbata již ve třetí minutě utkání do vedení, ale to byla bohužel také poslední kloudná akce hostů. Většinu zápasu totiž ovládal hru Bayer. Ve 12. minutě nejprve vyrovnal Kadlec, pak zabránil druhé brance domácích na brankové čáře kapitán Daems a v závěru první půle netrefil bránu Schürrle. O tom, že dnes stála paní štěstěna na straně Borussie jsme se mohli výrazně přesvědčit v 70. minutě, kdy Schürrle neproměnil penaltu a také v samotném závěru utkání, když hlavička Kadlece těsně minula levou tyč.
Domácí začali podle očekávání aktivněji, ale již ve třetí minutě dostali studenou sprchu, když dlouhým a přesným pasem našel Arango Herrmanna a ten se tváří v tvář Lenovi nemýlil - 0:1. Leverkusen se však nenechal rychlým gólem soupeře vykolejit a již ve dvanácté minutě bylo srovnáno. V rohu šestnáctky využil přihrávku Reinartze Kadlec a nechytatelnou ranou propálil ter Stegena - 1:1. Vyrovnávací branka hráče Bayeru evidentně povzbudila a obrana Hříbat se měla rázem co ohánět. Většinu střeleckých pokusů ale dokázala defenzíva Borussie zablokovat, případně odvrátit na roh, takže si domácí celek nějakou vážnější příležitost vytvořit nedokázal. To platilo až do 27. minuty, kdy po rohu Kadlece hlavičkoval Kießling a následně také Schürrle, ale v obou případech zastoupil ter Stegena na brankové čáře kapitán Daems. V závěru první půle si ještě vytvořil tutovku Schürrle, který utekl obraně Gladbachu, míč si však příliš předkopl a nakonec jej poslal těsně vedle pravé tyče.

Druhý poločas začal poměrně vlažně a tak se na nějakou vážnější šanci čekalo až do 54. minuty. To si na centr Castra vyskočil Toprak a přesnou hlavičkou protáhl ter Stegena. Následně mu však sudí odpískal útočný faul. Poté se tempo zápasu přece jenom trošku zvedlo a hned o minutu později si domácí vytvořili další nadějnou šanci. Ter Stegen nejprve vychytal Kießlinga a dorážce Bendera zabránil Brouwers, který jej poslal k zemi. Penalta se naštěstí nepískala. Tlak Leverkusenu stále více sílil a v 64. minutě měl ter Stegen plné rukavice práce s Benderovou střelou ze střední vzdálenosti. Míč do bezpečí nakonec odklízel Brouwers. V 68. minutě nechal německého reprezentačního gólmana vyniknout Schürrle, který pálil z dobrých pětadvaceti metrů. Ter Stegen vyrazil balón mířící do šibenice na roh. O minutu později se domácí penalty přece jen dočkali. Brouwers zahrál ve vápně nešťastně rukou a míč si tak na značku pokutového kopu mohl postavit Schürrle. Jenže štěstěna dnes evidentně stála na straně Borussie a ofenzivní záložník Bayeru trefil jen tyč. První kloudnou šanci druhé pětačtyřicetiminutovky si Hříbata vytvořila až v 77. minutě. Rohový kop Aranga líznul na přední tyči hlavou Hanke a míč skončil jen těsně nad brankou Lena. V závěru utkání mohl ještě strhnout vítězství na stranu domácího týmu Kadlec, po přihrávce Kießlinga ale hlavičkoval těsně vedle levé tyče.

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:1)
Branky: 12. Kadlec - 3. Herrmann. Rozhodčí: Gagelmann - Anklam, Thielert. ŽK: Stranzl, Cigerci, Xhaka, Brouwers. Diváků: 27.640.
Leverkusen: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec - Bender, Reinartz - Castro, Schürrle, Bellarabi (66. Sam) - Kießling.
Borussia: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Brouwers, Daems - Nordtveit, Cigerci (66. Hanke) - Herrmann (82. Rupp), Xhaka, Arango - de Jong (66. de Camargo).

zdroj: vlastní