Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Reprezentanti byli úspěšní

Granit Xhaka zaznamenal se Švýcarskem skvělý vstup do kvalifikace mistrovství světa. Juan Arango s Venezuelou si zachoval naději na účast v Brazílii 2014.

Byl to pro Granita Xhaku zvláštní zápas. Nová posila Borussie hrála se švýcarským národním týmem proti Albánii, vlasti svých rodičů. A další čtyři jeho spoluhráči v mužstvu trenéra Ottmara Hitzfelda mají také albánské kořeny. Všichni byli početnou skupinou albánských fanoušků v Lucernu vypískáni. "Věděli jsme, že budou fanoušci velmi naštvaní, když hraje pět Albánců za Švýcarsko," řekl Xhaka po zápase. "Snažili jsme se na to nemyslet."
Švýcarský narodní tým porazil Albánii 2:0 a zaznamenal tak perfektní vstup do kvalifikace MS 2014, když v předchozím zápase vyhrál 2:0 ve Slovinsku. Švýcaři vedou skupinu E bez ztráty body a bez obdržené branky. "Je důležité, že máme z prvních dvou utkání šest bodů," řekl Xhaka. Devatenáctiletý záložník připravil ve 23. minutě úvodní branku pro Xherdana Shaqiriho. Krátce před koncem první půle zaznamenal Xhaka střelu z hranice šestnáctky. Na konečných 2:0 upravil v 68. minutě z pokutového kopu Gokhan Inler. Pět minut před koncem pak ještě Xhaka střílel mimo albánskou branku a v nastaveném čase byl vystřídán.

Ve stejné kvalifikační skupině jako Švýcaři bojuje také Norsko. Překvapivou porážku na Islandu odčinili Skandinávci včera večer vítězstvím nad Slovinskem v poměru 2:1. Na 1:1 nejprve vyrovnal Markus Henriksen a vítězný gól zápasu vstřelil z pokutového kopu veterán John Arne Riise. Jeho bratra Bjorna Helgeho nahradil v 53. minutě záložník Borussie Havard Nordtveit. "Byl to zápas, který jsme museli vyhrát," řekl Nordveit.

V jihoamerické skupině si svoji pozici vylepšila Venezuela s kapitánem Juanem Arangem, která v noci na středu vyhrála 2:0 v Paraguayi a oplatila jí tak porážku z loňského semifinále Copa Amériky. Oba góly vstřelil v Asunciónu Jose Salomon Rondon z Rubinu Kazaň. Juan Arango byl v základní sestavě a podílel se na několika nebezpečných šancích svého týmu. Po úspěšném utkání je Venezuela ve skupině šestá a na čtvrté postupové místo ztrácí jeden bod.

Tři hráči Borussie si včera nezahráli. Pouze z lavičky sledoval vítězství Německa v Rakousku 2:1 brankář Marc-André ter Stegen. Vedoucí gól Německa dal krátce před přestávkou jeho bývalý spoluhráč z Borussie Marco Reus, krátce po ní pak druhou branku přidal Mesut Özil. Rakušané pak už jen stačili snížit zásluhou Januzoviče. Po těsném vítězství tak Německo zůstává bez ztráty bodu.

Ani proti Chorvatsku si nezahrál belgický útočník ve službách Borussie Igor de Camargo. Chorvaté šli brzy do vedení díky brance Perišiče, na konečných 1:1 vyrovnal krátce před poločasem Gillet. Po dvou zápasech mají Belgičané čtyři body. Dvě vítězství ze dvou zápasů mají na kontě Holanďané. Včerejší výhru 4:1 v Maďarsku sledoval Luuk de Jong pouze z lavičky. O branky se postarali Jeremain Lens (2), Bruno Martins a Klaas-Jan Huntelaar. Čestný úspěch domácích zaznamenal Balázs Dzsudzsák.

Po nešťastné prohře s Francií na úvod kvalifikace, čekal na finský národní tým přátelský zápas v České republice. Skandinávci porazili v Teplicích účastníka posledního mistrovství Evropy 1:0, což jim do dalších bojů dodá jistě spoustu sebevědomí. Před koncem první půle dal jedinou branku zápasu útočník Schalke Teemu Pukki. Záložník VfL Alexander Ring byl v základní jedenáctce a těsně před závěrečným hvizdem obdržel žlutou kartu.

zdroj: borussia.de