Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Ohlasy z Dortmundu

Přinášíme Vám reakce Filipa Daemse, Granita Xhaky, Marco Reuse, sportovního ředitele Borussie Maxe Eberla a obou trenérů na dnešní duel Gladbachu v Dortmundu.

Filip Daems: Prvních 20 až 30 minut jsme nehráli špatně, pak jsme však povolili a dostali dvě branky. Za stavu 2:0 pro Dortmund je pak těžké hrát. A Dortmund dnes hrál navíc velmi dobře. S chybami, které jsme dělali bychom to však měli obtížné proti každému soupeři. A to je důvod, proč se těchto chyb musíme co nejdříve vyvarovat. To ostatní pak přijde samo.
Granit Xhaka: Začali jsme velmi dobře, za stavu 0:1 to ale bylo horší. Neměli jsme bezhlavě útočit, ale nadále hrát ze zabezpečené obrany. Je třeba ale dodat, že jsme dnes proti Dortmundu neměli žádnou šanci. Předvedli jsme v posledních třech zápasech velmi špatné výkony, udělali mnoho chyb a ty potřebujeme co nejdříve odstranit. Tyto chyby totiž dokáží soupeři rychle trestat. Musíme se zlepšit, jinak to pro nás nedopadne dobře.

Marco Reus (Borussia Dortmund): Prvních dvacet minut jsme nebyli tak dobří, soupeř velmi pozorně bránil. Ale po vedoucí brance jsme získali sebedůvěru a nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Udělali jsme méně chyb, než v posledních dvou zápasech, ve druhém poločase jsme hru kontrolovali a měli častěji míč v držení. Příliš jsem se po svých vstřelených gólech neradoval, protože jsem v Gladbachu zažil skvělé období a mám ke klubu velký respekt. Je mi líto mých bývalých spoluhráčů, ale z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je za stavu 0:2, nebo 0:3 proti Dortmundu hrát.

Sportovní ředitel Max Eberl: Chtěli jsme v Dortmundu předvést dobrý výkon, ale to se nakonec nepovedlo. Dostáváme totiž příliš laciné góly. Ze začátku jsme sice hráli dobře, ale nakonec jsme byli Dortmundu pouhým sparing-partnerem. Musíme se vrátit na začátek, kdy jsme ještě hráli dobře a zapracovat na defenzívě, protože ta je základem k úspěchu.

Trenér Lucien Favre: 0:5 je debakl. I když jsme špatně nezačali. Ale za stavu 0:1 jsme přestali bránit a souhra mezi útokem a obranou nefungovala. Udělali jsme hloupé chyby a dostali laciné góly. První a třetí branku jsme soupeři prakticky darovali a v tom byl ten hlavní rozdíl. Navíc jsme těžce získavali míče a snadno je ztráceli.

Trenér Jürgen Klopp (Borussia Dortmund): Vstup do zápasu jsme měli těžký, protože nás soupeř dobře napadal. Příliš jsme se soustředili na obranu a ve hře dopředu chyběla trochu uvolněnost. Na konci první půle to již bylo lepší a dali jsme dvě pěkné branky. Ve druhém poločase jsme mohli hrát uvolněně, protože Gladbach rezignoval. Dnes se projevila kvalita našeho týmu a věřím, že nás tento výsledek vrátí do hry.

zdroj: borussia.de