Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Ohlasy po Norimberku

Přinášíme Vám reakce Martina Stranzla, Granita Xhaky, Marca-André ter Stegena, Patricka Herrmanna, Timmyho Simonse a obou trenérů, po včerejší prohře 2:3 s Norimberkem.

Martin Stranzl: V prvním poločase jsme dostali dvě branky ze standardních situací, jinak jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. My jsme si naopak vytvořili spoustu příležitostí a před přestávkou se nám podařilo vstřelit gól. Poté jsme dokonce vyrovnali, ale po vlastní chybě jsme opět inkasovali na 2:3. Snad nás již něco podobného příště nepotká a bude nám přát i trochu štěstí. Musíme zůstat v klidu, hodit zápas za hlavu a začít se soustředit na Limassol.
Granit Xhaka: Za svůj první gól si bohužel nic nekoupím. Byli jsme rozhodnuti získat doma tři body, což se nám nepodařilo, jelikož jsme zaspali prvních dvacet minut a začali jsme hrát až za stavu 0:2. Poté jsme si vytvořili spoustu šancí, ale měli jsme i smůlu, když Luuk de Jong trefil dvakrát tyč. Norimberk dal všechny branky po našich vlastních chybách a za ty nás už také předtím dokázalo potrestat Dynamo Kyjev. Musíme se jich pro příště vyvarovat.

Marc-André ter Stegen: Udělali jsme příliš mnoho individuálních chyb, ale měli jsme nedostatky i v kolektivním pojetí. Norimberk byl nebezpečný, přesto bychom takové góly dostávat neměli. Utkání si probereme a budeme doufat, že se nám něco podobného příště nestane. Porážka nás nesmí vykolejit. Vytvořili jsme si spoustu šancí a na tom musíme stavět. Ve čtvrtek nás čeká v Limassolu první zápas Evropské ligy, na který se velmi těšíme a kde chceme uspět.

Patrick Herrmann: Dostali jsme dvě branky ze standardních situací a to se nesmí stávat. Ve druhém poločase jsme se vrátili zpět do zápasu a podařilo se nám vyrovnat. Pak jsme ale dostali třetí gól a to bylo velice nepříjemné. Pokud ale dostaneme od soupeře tři branky, pak si vyhrát nezasloužíme.

Timmy Simons (1. FC Norimberk): Pohled na tabulku je hezký, ale máme za sebou teprve třetí kolo. Musíme dnešní výkon potvrdit i příště. Tři vstřelené branky jsou skvělé, ale ve druhém poločase jsme příliš polevili a musíme poděkovat Raphaelu Schäferovi, že nás podržel. Doufám, že nám dobrý start do sezony dodá sebevědomí, které si přeneseme do dalších zápasů.

Trenér Lucien Favre: Dopustili jsme se dvou nešťastných faulů a po nich jsme ze standardek inkasovali dvě branky. Dokázali jsme na to ale výborně zareagovat. Pak jsme však inkasovali zbytečný gól na 2:3. V záloze se nám příliš nedařilo, hra pro mne však nebyla velkým překvapením. Stále před sebou máme ještě spoustu práce. Porážka je nešťastná, ale to se zkrátka stává.

Trenér Dieter Hecking (1. FC Norimberk): Prvních 35 minut jsme hráli fantasticky a soupeře k ničemu nepustili. Poté však Gladbach ukázal, že má opět potenciál odehrát dobrou sezonu. Zatlačil nás a zaslouženě vyrovnal. Při obou gólech jsme propadli na krajích obrany. Pozitivní bylo, že se tým dokázal sebrat a dal třetí branku. Na konci nám přálo i štěstí, ale to v takových zápasech potřebujete.

zdroj: borussia.de