Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Ohlasy po Hamburku

Přinášíme Vám ohlasy z obou táborů, po včerejším utkání Borussie s Hamburkem.

Filip Daems: Začali jsme dobře a prvních patnáct minut bylo z naší strany v pořádku. Poté jsme často zbytečně ztráceli míče a museli jsme se vracet. Bojovali jsme, ale fotbal jsme hráli špatný. Je těžké říci proč. Po červené kartě jsme to měli proti přesile soupeře ještě těžší. Věřili jsme však, že to můžeme zvládnout a že musíme hrát až do konce. To, že jsme nakonec získali bod, je důležité pro naši morálku. 
Granit Xhaka: Měli jsme to velmi těžké, protože Hamburk hrál velmi dobrý fotbal. Proto jsme rádi, že jsme nakonec získali alespoň bod. Proti Leverkusenu jsme hráli špatně, teď to bylo o něco lepší, ale pořád to není to pravé. Alespoň máme dva body ze dvou zápasů a musíme s tím být spokojeni. Hamburk hrál za stavu 2:1 a po naší červené kartě velice dobře. Ale my jsme bojovali a těsně před koncem se nám podařilo vyrovnat. 

Mike Hanke: Opět jsme měli velké štěstí. Ale věřil jsem, že nakonec můžeme remízu uhrát. Byli jsme možná trochu zaskočeni velmi dobrou hrou Hamburku. Občas jsme nevěděli co proti nim hrát. Prokázali jsme ale dobrou morálku, bojovali jsme a na konci jsme byli odměněni. Stále máme ve hře špatné momenty, které jsme v loňské sezoně neměli. Musíme to však přijmout a dál na sobě pracovat. 

Alvaro Dominguez: Samozřejmě jsem velmi spokojen, že jsem vstřelil svoji první branku a že nám zajistila bod. Opravdu jsme to neměli jednoduché a to zejména ve druhém poločase, kdy hrál soupeř v přesile. My jsme ale věřili až do konce, že se nám může podařit vyrovnat. Nehráli jsme to co jsme si před zápasem řekli a stále je mnoho věcí, které musíme zlepšit. 

Rafael van der Vaart (Hamburger SV): Měli jsme tento zápas vyhrát. A kdybych proměnil penaltu, tak by se nám to povedlo. To jsem však nedokázal a necítím se teď zrovna dobře. Je to skutečně škoda, protože jsme hráli dobře a zasloužili jsme si tři body. Nejprve jsem dal pěknou branku, pak jsem neproměnil penaltu, což tak nějak zapadalo do obrazu hry. Takový je někdy fotbal. 

Marcell Jansen (Hamburk): Je škoda, že jsme oslabení soupeře nevyužili. Měli jsme dost šancí, ale nevyužili je. Jsem toho názoru, že taková remíza, je někdy horší než porážka. Gladbach už to vzdal a byl smířen s tím, že prohraje. 

Heiko Westermann (Hamburk): Je to těžké. V 91. minutě nemůžeme soupeři dovolit standardku. Měli jsme udržet míč. Nechápu, jak se může stát, že zůstane Dominguez nekrytý. To, že jsme takhle přišli o tři body, není dobré. Po oslabení soupeře jsme měli spoustu šancí a nevyužili je. Pozitivní je, že jsme hráli rychlý a dobrý fotbal. 

Lucien Favre (trenér Borussie): Bylo štěstí, že jsme získali bod. Tým si věřil a to i proti přesile soupeře. Snažil se a bojoval. Všichni ale vědí, že jsme dobře nehráli. Na začátku to bylo ještě dobré, ale za stavu 0:1 jsme to už měli těžší. HSV měl více ze hry, my jsme opět často ztráceli míče a dělali příliš mnoho chyb. Pokud nemůžeme ovládat zápas, je to těžké. Pak se musíme bránit a děláme zbytečné chyby. Proto jsem nakonec s 2:2 spokojen. 

Thorsten Fink (trenér Hamburku): Hráli jsme velmi dobře. Ale spokojen být nemůžu, jelikož jsme ztratili dva body. Byli jsme lepší a soupeři toho ze hry mnoho nedovolili. Góly jsme dostali pouze ze standardek. Kdybychom se v některých situacích zachovali lépe, mohli jsme v klidu vyhrát 3:1. To musím mužstvu vyčíst, takže nemohu být spokojen. 

zdroj: vlastní

Foto: Mike Hanke v souboji s Michaelem Manciennem z Hamburku (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)