Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Německý fotbal reprezentujeme dobře"

Ředitel Borussie Stephan Schippers hovoří o začátku sezony, zkušenostech z evropské scény, konkurenceschopnosti německých klubů a fanoušcích Gladbachu.

Pane Schippersi, reprezentační přestávka přichází po druhém kole Bundesligy, ale Borussia má za sebou již pět soutěžních zápasů. Jak hodnotíte začátek sezony?
V Bundeslize máme ze dvou zápasů čtyři body a v poháru jsme bezpečně přešli do druhého kola přes Alemanii Aachen. Zde je na hodnocení ještě příliš brzy. Způsob jakým jsme se prezentovali v odvetě předkola Ligy mistrů v Kyjevě byl skvělý. Borussia reprezentovala německý fotbal velice důstojně a nemám teď na mysli pouze tým, který téměř zvrátil nepříznivý stav 1:3 z domácího duelu. 
Co tedy myslíte konkrétně?
Borussia zanechala v Kyjevě výborný dojem jako klub. Skutečnost, že nás na Ukrajinu doprovázelo 1500 fanoušků, bylo neuvěřitelné. Byli nadšení, hlasití, ale také příjemní a slušní. Toho si velice vážím a patří jim za to velké díky.

Před začátkem sezony jste prohlásil, že účast Borussie v evropských pohárech bude pro klub, po organizační stránce velkou výzvou. Nyní máte za sebou dvě utkání. Proběhlo vše v pořádku?
Ano, s organizací v zápasech s Kyjevem můžeme být spokojeni. Procesy, které souvisely s prodejem vstupenek byly zvládnuty dobře a UEFA naši práci v Borussia Parku hodnotila pozitivně. Náročné bylo také naplánovat cestu do Kyjeva, kam nás doprovázela velká skupina sponzorů a novinářů, ale vše se podařilo.

Jak zatíží ekonomiku klubu fakt, že se Borussia do Ligy mistrů neprobojovala?
Po sportovní stránce je škoda, že si Ligu mistrů nezahrajeme, obzvlášť potom, jak jsme nakonec byli postupu blízko. Na druhou stranu nás ale v Evropské lize čekají velice atraktivní soupeři. V rozpočtu jsme dopředu počítali pouze se skupinovou fází Evropské ligy. Proto se nás po ekonomické stránce neúspěch v předkole Ligy mistrů nijak nedotkne. 

Jak tedy hodnotíte soupeře ve skupině Evropské ligy?
Budeme to mít hodně težké. Marseille i Fenerbahce hráli v posledních letech Ligu mistrů. Oba kluby také disponují dvakrát tak větším rozpočtem než my. V Německu nás řadí na úroveň těchto klubů, ve Francii jsme naopak pasováni do role outsiderů. My jsme skromní, ale chceme samozřejmě dojít co nejdál a dobře reprezentovat německý fotbal.

V současné době se hodně hovoří o "případu Pezzoni". Mohlo by se v Gladbachu stát, aby fanoušci zastrašovali hráče natolik, že by požádal klub o uvolnění?
Nemyslím si, že bych k tomuto případu mohl něco říct, vím o jeho pozadí jen velmi málo. Mohu se vyjádřit pouze z pohledu Borussie. Podařilo se nám v posledních 13 letech navázat velmi úzký kontakt s fanoušky a to nám v rámci organizační struktury zajišťuje, aby se nám některé věci nevymknuly z rukou. Je to výsledek tvrdé a nepřetržité práce, která vždy nebyla hladká a bez konfliktů. Na obou stranách však panuje odhodlání, spolehlivost a především vzájemný respekt. Fanoušci ve svých vlastních pravidlech Fankodex vylučují násilné chování. 

zdroj: borussia.de

Foto: Ředitel Borussie Stephan Schippers (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)