Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Musíme podat špičkový výkon a pro postup udělat maximum"

Krátce po příjezdu do hotelu Hyatt v Kyjevě už zase seděli hráči v autobuse. V 18 hodin je totiž čekal trénink na Olympijském stadionu. Půl hodiny před ním ještě absolvoval trenér Favre společně s obráncem Stranzlem tiskovou konferenci.

Martin Stranzl využil svého působení ve Spartaku Moskva a na otázky ukrajinských novinářů odpovídal plynně Rusky.
"Víme, že to budeme mít proti zkušenému soupeři nesmírně těžké," řekl Stranzl. "Jsme si vědomi toho, že musíme hrát lépe než v prvním utkání." Trenér Favre stále věří, že má jeho tým šanci. "Musíme zítra vstřelit tři branky, to je bez debat," řekl Švýcar. "Ale hnát se bezhlavě dopředu by nebylo moudré. Musíme hrát v klidu, se zajištěnou obranou." Oba se shodli na tom, že s rychlým gólem by šance Borussie podstatně vzrostly.

"Mají velice rychlé hráče. Budou si nás chtít vytáhnout a pak udeřit z rychlého brejku. Budou hrát se zabezpečenou defenzívou a my v ní budeme muset najít mezery." Favre dodává: "Uvidíme, kolik si zítra vytvoříme šancí. Jedno je však jisté. Pokud doma prohrajete 1:3, pak je velmi obtížné výsledek zvrátit. Ale jak ve fotbale, tak i v životě se může všechno rychle změnit. Pokud se kvalifikujeme do skupinové fáze, bude to zázrak."

Nicméně by to nebyl první fotbalový zázrak a první těžký úkol, který by Borussia během uplynulého roku a půl zvládla. Odvahu jistě také dodal výsledek z prvního kola Bundesligy proti Hoffenheimu. "Morálka v týmu je po tomto výsledku velice dobrá," řekl Stranzl. "Tři body jsme si proti Hoffenheimu museli tvrdě odpracovat, což je dobré pro psychiku a proti Dynamu nám to může pomoci. Favre to vidí podobně: "Vítězství nad Hoffenheimem bylo důležité. Zítřejší zápas se od toho prvního může výrazně lišit. Nehráli jsme špatně, ale kvalitní soupeř dokázal potrestat naše hloupé chyby. Musíme podat špičkový výkon a pro postup udělat maximum."

Foto: Trenér Lucien Favre a obránce Martin Stranzl odpovídali na otázky (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)