Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Musíme být velmi koncentrovaní"

Sportovní ředitel Borussie Max Eberl hovoří o první porážce sezony v Bundeslize, pozitivním přístupu a nadcházejícím duelu v Evropské lize.

Maxi, Borussia po půl roce prohrála domací duel v Bundeslize. Jak hořká je porážka 2:3 od Norimberku?
Porážka velmi bolí, ale když jste zapojeni do všech pěti branek, tak není překvapující, že prohrajete. Problém je v tom, že jsme dostali dva góly ze standardních situací za sebou. Za prvé v tom, že tyto situace byly naprosto zbytečné a také proto, že bychom je měli v klidu ubránit. My jsem však šli příliš lehkomyslně proti míči a Norimberk svoje šance využil. 
Trenér prohlásil, že navzdory porážce viděl ve hře některá pozitiva. Co si z tohoto zápasu tedy odnést?
Mužstvo ukázalo za stavu 0:2 velkou morálku, bylo aktivní a zaslouženě vyrovnalo. Zdálo se, že můžeme dovést zápas k úspěšnému konci. Bohužel jsme ale dostali rychlou a zbytečnou branku na 2:3. V utkání jsme si vytvořili daleko více gólových šancí, než posledně a prohrát jsme si nezasloužili. To musíme brát pozitivně. 

Již ve čtvrtek čeká Borussii další zápas. V prvním utkání Evropské ligy nastoupí proti AEL Limassol. Je dobré, že bude tým po sobotní porážce hrát tak brzy?
Myslím, že to můžeme brát pozitivně. Nemáme tolik času se zaobírat poslední porážkou a musíme se hned plně soustředit na další zápas a snažit se, abychom byli lepší. 

Očekává se, že Limassol by měl být nejlehčím soupeřem ve skupině. Jaký očekáváte zápas?
Evropská liga je úplně jiná soutěž, než Bundesliga a také se dá očekávat odlišný styl hry. My se musíme především vyvarovat chyb z utkání s Norimberkem. Na Kypru očekáváme velké horko a to nejen kvůli místním teplotám, ale především díky bouřlivému prostředí. Nechceme tvrdit, že jsme favoritem zápasu, ale Bundesliga má v Evropě samozřejmě velkou váhu a mužstvo máme kvalitní. Limassol však v předkole Ligy mistrů nejprve vyřadil Partizan Bělehrad a pak jen těsně vypadl s Anderlechtem. Je to soupeř, se kterým musíte hrát celý zápas na sto procent. Nikdo si nesmí dovolit něco vypustit. 

Jak důležité bude začít v Evropské lize vítězstvím?
V podstatě chceme vyhrát každý zápas a to bez ohledu na soupeře. A budeme samozřejmě chtít předvést co nejlepší fotbal. Co z toho nakonec bude, uvidíme. Výkon týmu byl proti Norimberku dobrý, i když výsledek nakonec nebyl takový, jaký jsme si představovali. Vítězství na Kypru by pochopitelně bylo velmi dobrým výchozím bodem do dalších bojů v Evropské lize.

Trenér Favre opakovaně zdůraznil, že Borussii čeká velmi těžké období. Co o tom soudíte Vy?
Otázkou je, co můžeme považovat za obtížné. Je pravda, že nás v Bundeslize čekají velmi těžcí soupeři a s těmi bude velmi obtížné držet krok. Ale to není naším cílem. Kádr doznal velkých změn a nás tak čeká nová výzva. Každý má pochopitelně v hlavě úspěch z poslední sezony, ale na to teď nemůžeme myslet. Že to nebudeme mít v lize snadné, víme. Všechny týmy mají svoji kvalitu a my budeme muset bojovat v každém utkání.

zdroj: borussia.de

Foto: Sportovní ředitel Borussie Max Eberl (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)