Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Kyjevský zázrak se nekonal

Ve strhující duel nakonec vyústil odvetný zápas o Ligu mistrů v Kyjevě. Borussia se dlouho nemohla proti precizně bránícímu soupeři prosadit, pak si ale v 70. minutě dal Chačeridi vlastní gól a když o sedm minut později zvýšil Arango na 0:2, bylo drama na světě. Třetí branku však již hosté vstřelit nedokázali a tak se z postupu raduje Dynamo Kyjev.
Borussia mohla začít smazávat nepříznivý stav hned v úvodu utkání. Za obranu soupeře si naběhl Herrmann, nedokázal však míč přesněji trefit a ten skončil těsně mimo. O tři minuty později málem udeřilo na druhé straně, když se sám na ter Stegena řítil Ideye. Se zakončením však otálel tak dlouho, až mu balón ukopl vracející se Stranzl. Ve 14. minutě měl dobrou střeleckou příležitost hostující Hanke, z hranice malého vápna ale míříl nad. Poté tempo hry poněkud opadlo. Borussia se sice snažila směrem dopředu něco vymyslet, často však narážela na připravenou obranu soupeře. Hráči Kyjeva se naopak do útočení příliš nepouštěli a raději se snažili co nejdéle držet míč na svých kopačkách. Náznak šance si hostující celek vytvořil až v samotném závěru první půle, ten byl však po srážce Jantschkeho s Gusevem a následném ošetřovaní přerušen.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začala Hříbata velice aktivně, ale žádná větší šance dlouho nepřicházela. S ubývajícím časem navíc stále více mizela naděje na případný postup. 70. minuta ale přece jen vykřesala malou jiskřičku. Arango směřoval centr před branku domácích, kde si jej ve snaze o odvrácení poslal Chačeridi do vlastní sítě - 0:1. Ještě více se ke "kyjevskému zázraku" začalo schylovat o sedm minut později, kdy si na rohový kop naběhl aktivní Arango a hlavou jej poslal za bezmocného Kovala - 0:2. Touha Borussie po třetí postupové brance byla evidentní, ale dvě minuty před koncem přišla chybička v obraně a Ideye tváří v tvář ter Stegenovi nezaváhal - 1:2. Přesto by třetí gól hostů poslal utkání alespoň do prodloužení a v devadesáté minutě k němu chybělo opravdu málo, když před prázdnou brankou netrefil míč Alex Ring. Postup do Ligy mistrů tak nakonec slaví Dynamo, i tak ale mohli hráči Borussie odcházet ze hřiště se vztyčenými hlavami, neboť na Ukrajině zanechali velice dobrý dojem.

Branky: 88. Ideye - 70. Chačeridi (vl.), 77. Arango. Rozhodčí: Thomson - Rose, Ross (všichni Skotsko). ŽK:Vukojevic - Brouwers, Nordtveit. Diváků: 66.862.
Dynamo Kyjev: Koval - Silva, Chačeridi, Betao, Taiwo - Veloso, Garmash - Gusev, Ninkovic (46. Vukojevic), Yarmolenko - Ideye (90+2. Ruben).
Borussia: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Brouwers, Daems - Nordtveit, Xhaka - Herrmann (63. Ring), Arango - Hanke (58. Hrgota), de Jong (72. de Camargo).

První zápas: Mönchengladbach - Kyjev 1:3, postupuje Dynamo Kyjev.