Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Každý z nás si něco odnesl"

Den po vítězství 2:1 nad Dynamem Kyjev jsme hovořili s gólmanem Borussie Marcem-André ter Stegenem.

Marcu, včera jste ukázali svoji sílu a zvítězili jste, ale po domácí porážce 1:3, to nakonec na postup do Ligy mistrů nestačilo. Jak se cítíte?
Jsme samozřejmě zklamaní, že budeme v Lize mistrů chybět. Vyhráli jsme a přesto jsme prohráli. Postup jsme měli na dosah. Ale musíme jít dál a dívat se dopředu. Také v Evropské lize můžeme narazit na zajímavé soupeře.
Jak jste viděl včerejší zápas?
V prvním poločase jsme měli hru pod kontrolou a také jsme si vytvořili dvě nadějné šance. Dobře jsme hráli směrem dozadu. Po přestávce jsme hru otevřeli s cílem vstřelit branku. To se také podařilo a navíc jsme přidali i druhý gól. Pak jsme mohli dát dokonce i třetí. Závěr zápasu jsme ale příliš nezvládli.

Po gólu Ideyeho na 1:2 jste vzal míč a ihned jste s ním běžel do středového kruhu...
Ano, zbývalo ještě pár minut a nic se neměnilo na tom, že jsme potřebovali dát ještě jeden gól. Chtěli jsme hrát alespoň prodloužení.

Juan Arango byl včera jedním z nejlepších hráčů Borussie. Co říkáte na jeho výkon?
Je ve výborné formě a s míčem umí neuvěřitelné věci. Dobře hraje také dozadu. Má na naši hru velmi pozitivní vliv.

Byly pro Vás zápasy s Kyjevem cennou zkušeností?
Určitě. Včera jsme si navíc dokázali, že můžeme i nad takovým soupeřem uspět, i když nám to nakonec na postup nestačilo. Myslím, že si každý z nás z těchto zápasů něco odnesl.

Již v sobotu Vás čeká derby v Düsseldorfu...
Bundesliga je pro nás velice důležitá a my chceme navázat na úspěch z předchozí sezony. Hraje se pozítří, proto jsme již plně koncentrovaní na utkání. Chceme v Düsseldorfu uspět.