Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Góly brzy přijdou"

V sobotním utkání v Düsseldordu vyšel Luuk de Jong opět střelecky naprázdno. Nová posila Hříbat měla v bezbrankovém derby jednu velkou gólovou příležitost, ale domácího gólmana Giefera se jí překonat nepodařilo. O svých pocitech, začátku sezony a soupeřích v Evropské lize pohovořil Luuk de Jong s redaktorem portálu bundesliga.de.
Luuku, jak hodnotíte bezbrankovou remízu v derby s Düsseldorfem? 
Byl to těžký zápas. Často jsme ztráceli míč. Nějaké šance jsme si vytvořili a mohli jsme i vyhrát. Jednu dobrou příležitost jsem měl také já. Neřekl bych, že jsem udělal něco špatně, brankář prostě ukázal dobrý reflex. Občas zkrátka potřebujete i trochu štěstí. V devíti z deseti případů by to byl gól, tentokrát bohužel ne.

Máte za sebou pět soutěžních utkání s Borusií. Jak jste spokojen s výkonem?
Jako tým hrajeme dobrý fotbal, což jste mohli vidět při zápase v Kyjevě. Musíme lépe kontrolovat míč, protože jej často zbytečně ztrácíme. Pak se dostáváme do problémů. Musíme také více zapracovat na tom, abychom hráli rychleji a přesněji. V Düsseldorfu jsme měli příliš mnoho nepřesných přihrávek.

Cítíte ve Vašich výkonech zlepšení?
Ano, samozřejmě. Jsem velmi mladý a stále se mohu v silné bundesligové konkurenci zlepšovat. Jsem silnější s každým zápasem. Pouze střílení branek ještě nefunguje. Proti Fortuně jsem měl trochu smůlu. Ale věřím, že se štěstí brzy na moji stranu přikloní. 

Jak moc Vám střelecký úspěch schází? 
Nestresuji se, že jsem ještě nedal branku. Snažím se znovu a znovu. Samozřejmě, že po gólech toužím. Jsem útočník a dávat branky je mým úkolem. Ale mnohem důležitější je, když získá tým nějaké body. Góly brzy přijdou.

Stále více Holanďanů má zájem hrát německou Bundesligu...
Ano a spousta jich zde již hraje. Na stadiony navíc jezdí z Holandska také spousta fanoušků. Nemají to tak daleko a Bundesliga je tam populární.

Jaký je největší rozdíl mezi holandskou ligou a Bundesligou?
V Německu nezáleží na tom, proti komu hrajete. Všechny kluby jsou dobré. V Holandsku je několik špičkových týmu, ale za nimi je pak velká propast. V Německu se hraje rychlejší fotbal a jsou zde také lepší hráči. Bundesliga se stále více a více vyvíjí a pro mladé hráče je to ta správná soutěž.

V pátek se losovala skupinová fáze Evropské ligy. Borussia narazí na Olympique Marseille, Fenerbahce a AEL Limassol. Jak těžká je to skupina? 
Je dost těžká, mohla být snadnější. Ale potkáme kvalitní týmy a těšíme se. Chceme dojít co nejdál, prioritou je však pro nás samozřejmě Bundesliga. 

zdroj: bundesliga.de
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)