Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Euforie je v Düsseldorfu obrovská"

Gerde Zewe je se 440 zápasy rekordmanem Fortuny Düsseldorf v počtu odehraných utkání. Před sobotním derby (18:30) jsme s ním v Esprit aréně hovořili o návratu do Bundesligy a nadcházejícím duelu.
Gerde, po 16 letech se Düsseldorf vrátil do nejvyšši německé soutěže. Jaká jsou vaše očekávání?
Ta jsou pochopitelně velká. Je skvělé hrát proti týmům, jako je Bayern, Dortmund, nebo Schalke. Také zápasy proti Gladbachu a Leverkusenu mají své kouzlo. Škoda, že sestoupil Kolín, přišli jsme tak o další derby. 

Po návratu z 2. Bundesligy přišlo do týmů 19 nových hráčů. Jak hodnotíte přestupou politiku v Düsseldorfu. 
Těžko říct. Všechny hráče neznám. Věřím ale, že sportovní ředitel Wolf ví co dělá. Má v něho velkou důvěru. 

Na počátku tisíciletí zažíval Düsseldorf krušné období a během pěti let sestoupil až do čtvrté ligy. Jak na to vzpomínáte?
Tato situace mi pochopitelně nedávala spát. Fortuna v té době měla také finanční problémy. Bylo to těžké, ale nakonec jsme to zvládli. 

V roce 2008 byl Düsseldorf ve 3. lize, ale o čtyři roky později již postoupil do nejvyšší soutěže. Jak velký podíl na tomto úspěchu mají Werner Wolf a trenér Norbert Meier.
Je skvělé co oba dokázali a na úspěchu se podíleli stejnou měrou. Také v předsednictvu klubu jsou lidé, kteří se nechtějí pouze zviditelnit, ale odvádět co nejlepší práci pro klub. V posledních letech to funguje velmi dobře. A po postupu teď navíc panuje v Düsseldorfu obrovská euforie. 

Jak přesně se to projevuje?
Fortuna je teď v obrovské oblibě a to také dokazuje prodej permanentek (pozn. redakce: 31000 prodaných permanentek před začátkem sezony). O Fortuně teď v Düsseldorfu hovoří skoro každý. A po výhře v prvním kole v Augsburgu je euforie ještě větší. 

Jak hodnotíte toto vítězství?
Výhra z venku je samozřejmě skvělá a navíc nad celkem, kteý bude, stejně asi jako my, bojovat o záchranu. Ale pochopitelně ještě 33 zápasů zbývá. Ale budu držet Fortuně palce, aby se sestupových pozicím vyhnula. 

V sobotu čeká Düsseldorf derby proti Borussii, jaký očekáváte zápas?
Musíme si vzít příklad z toho, jakým způsobem hrál proti Gladbachu Kyjev. Myslím, že to je jeden ze způsobů, jak udělat dobrý výsledek. I když přijde na stadion asi jen 30000 diváků věřím, že atmosféra bude skvělá. 

Foto: Gerd Zewe odehrál za Fortunu 440 zápasů (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)