Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Eberl: "De Jong je hráč s velkým srdcem"

Borussia odehrála v sezoně pět zápasů a pět zápasů odehrála také nová posila Gladbachu Luuk de Jong. Dvaadvacetiletý útočník však zatím vychází střelecky naprázdno. Ani trenér Lucien Favre, ani sportovní ředitel Max Eberl však zatím nevidí ke kritice žádný důvod.
Po odchodu Marco Reuse do Borussie Dortmund bylo jasné, že v systému hry budou muset nastat změny. Luuk de Jong je totiž úplně jiným typem hráče. A tyto změny samozřejmě potřebují nějaký čas. Trenér Favre vyzkoušel vedle de Jonga již několik jeho spoluhráčů. Nejprve Igora de Camarga, pote Mike Hankeho a v posledním utkání v Düsseldorfu jej ze zálohy podporoval Tolga Cigerci. "Snažíme se nalézt tu správnou kombinaci a věřím, že ji najdeme," říká Favre.

Vše samozřejmě stojí a padá se vstřelenou brankou, která by mohla kritky de Jonga umlčet. V Düsseldorfu k ní měl nizozemský útočník velmi blízko. De Jong využil přihrávky Aranga na zadní tyč, ale gólman Fortuny Giefer skvěle zasáhl. "Neudělal jsem nic špatně, brankář prostě jen ukázal výborný reflex," řekl de Jong otráveně. "Potřebuji jen trochu štěstí a góly se dostaví," dodal.

Situaci kolem nové posily Borussie také okomentoval sportovní ředitel Max Eberl: "Samozřejmě, že chceme, aby se Luuk konečně gólově prosadil, ale my jsme vždy tvrdili, že aklimatizace v novém klubu chvíli trvá. Je to hráč s velkým srdcem a stále má naši podporu."

A podporu získal také u svého spoluhráče Granita Xhaky: "Nechápu, proč někdo Luuka kritizuje. Věřím, že příště už gól dá."

zdroj: kicker.de

Foto: De Jong měl ke své premiérové brance velmi blízko (imago)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)