Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Do Evropské ligy se vztyčenou hlavou

Ač se Borussia nekvalifikovala do Ligy mistrů, může být na svoje včerejší vystoupení v Kyjevě hrdá. 

Na včerejší tiskové konferenci jeden z místních novinářů pochválil výkon svěřenců trenéra Favreho: "Nestává se často, že Kyjev v domácím prostředí prohraje. A také se často nestává, že zde soupeři předvádějí tak dobré výkony." Tento kompliment kouče Borussie jistě potěšil. 
Přestože trenér Favre neskrýval zklamání, byl se včerejším výkonem spokojen. Utkání v hlavním městě Ukrajiny rozhodně nebylo tím rozhodujícím faktorem, že se nakonec Borussia do Ligy mistrů nepodívá.  "Rozhodující byl první zápas. Domácí porážka 3:1 byla příliš vysoká," řekl Favre. "V Kyjevě jsme ukázali, že dokážeme s celky této úrovně hrát. Chtěli jsme si hned od začátku vytvořit tlak. To se také povedlo. V první půli jsme měli držení míče 60%. Směrem dopředu jsme hráli dobře a proti kvalitní obraně soupeře jsme se dokázali prosadit."

Příležitosti na rychlý vedoucí gól si Borussia vytvořila. Hned ve druhé minutě měl obrovskou šanci Patrick Herrmann. "O tomto okamžiku budu přemýšlet ještě dlouho," přiznal záložník. Také Mike Hanke měl před přestávkou velkou gólovou šanci. "Nemohli jsme se dotat do šestnáctky. Rychlý gól by nám hodně pomohl," řekl sportovní ředitel Mark Eberl. Ale i přes to, že se nepodařilo postoupit, nasbírali hráči Borussie cenné zkušenosti. "Ve druhém poločase jsme byli ještě lepši. Hráli jsme trpělivě a více po křídlech," chválil svůj tým Favre.

Odměna ale přišla příliš pozdě. V 70. minutě si centr Aranga srazil do vlastní sítě Chačeridi a osm minut později sám venezuelský hráč přidal druhý gól. V té chvíli chyběla Borussii k postupu jediná branka. Ale i přes závěrečnou snahu se ji vstřelit nepodařilo. Naopak na druhé straně využil rýchlý brejk Ideye a upravil na konenčných 1:2. 

Borussia proti Kyjevu odehrála 180 napínavých minut a do Ligy mistrů nakonec nepostoupila dost nešťastným způsobem. "Nakonec nevyhrál lepší, ale chytřejší tým," prohlásil  Martin Stranzl. Samozřejmě, že je velmi smůtné, že jsme nepostoupili, ale nesmíme zapomínat, kde jsme ještě nedávno byli. Před osmnácti měsíci Gladbach téměř spadl z Bundesligy, loni jsme vystoupali až na čtvrté místo. V létě nám odešla řada klíčových hráčů a nyní budujeme takřka nový tým.

Borussia se nyní může těšit na účast v Evropské lize. Čeká ji nejméně šest zápasů s kvalitními soupeři. "Také v Evropské lize můžeme potkat špičkové týmy jako je Liverpool, Newcastle, Tottenham, Inter Milán, nebo Lazio. Bude to pro nás skvělý zážitek," řekl Favre. Ale ještě než vstoupí Borussia na evropskou scénu, čekají na ni ligové duely s Düsseldorfem a Norimberkem. "Nemáme moc času, v Düsseldorfu hrajeme již v sobotu večer. A chceme získat nějaké body," prohlásil trenér.

Foto: "Nakonec nepostoupil lepší, ale chytřejší tým," říká Martin Stranzl (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)