Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Další zkušenost

S bodem v derby byli nakonec v Borussii všichni spokojeni, i vzhledem k tomu, že proti nim tentokrát stál velmi houževnatý soupeř.

Ještě dlouho po závěrečném hvizdu stál Luuk de Jong na kraji mix zóny v ESPRIT areně a hovořil o situaci z 29. minuty. Nizozemský útočník byl na konci největší šance Borussie v utkání, když jej přesným centrem vyzval ke střele Juan Arango. De Jong trefil míč parádně, ale bohužel trefil i gólmana Giefera. "Byla smůla, že to brankář stačil vyrazit," řekl de Jong. "V devíti z deseti případů taková akce končí gólem."  
De Jongův volej byl největší gólovou šancí v zápase, kde se jich jinak moc neurodilo. Ukázalo se, že remíza v prvním utkání mezi Borussií a Düsseldorfem po patnácti letech, nebyla zase takovým překvapeni. "0:0 je celkem dobrý výsledek," řekl trenér VfL Lucien Favre. "Jsem s ním spokojen. Jeden bod proti nováčkovi ligy není špatný." Ještě před zápasem s Fortunou hovořil švýcarský kouč o tom, že na začátku sezony je to proti nováčkům vždy hodně těžké. Výsledky víkendových zápasů, kdy vyhrál Eintracht Frankfurt v Hoffenheimu a Greuter Fürth v Mohuči to jen potvrzují.

Hráči se shodli na tom, že bodový zisk lze hodnotit pozitivně. "Poučili jsme se minulé sezony," řekl Martin Stranzl. Střední obránce připomněl zápasy v Augsburgu a Norimberku z loňské sezony, kdy Bourssia přes svoji převahu nakonec prohrála. "Tehdy jsme chtěli až příliš mnoho, tentokrát jsme byli opatrnější." Hříbata skutečně až do závěrečného hvizdu žádnou velkou příležitost ke skórování soupeři nedovolila. "Je také důležité, nepodlehnout v takových zápasech bouřlivé atmosféře," řekl sportovní ředitel Max Eberl.

Borussii přijelo podpořit asi 5.000 fanoušků a mezi celkovým počtem 30.000 platících diváků byli Gladbachu velkou podporou. Přechod z klasické taktiky 4-4-2 na 4-2-3-1 s Tolgou Cigercim jako ofenzivním záložníkem byl jasným signálem, že Borussia očekává motivovaného a bojovného soupeře. "Düsseldorf hrál velmi organizovaně a bylo to proti nim hrozně těžké," přiznal trenér Favre. Fortuna si svoje nejlepší šance vytvořila v poslední čtvrthodině hry, ale Marc-André ter Stegena výrazněji neohrozila.

"Hráli jsme lépe v první půli," řekl Favre. To se také projevilo dvěma největšími šancemi VfL. Kromě gólovky de Jonga, měl také na začátku utkání velkou příležitost Martin Stranzl. "Pokud bychom dali gól, hrálo by se úplně jinak," byl si jistý Granit Xhaka, "Pak by to museli domácí otevřít." To, že se ve druhém poločase týmu příliš nedařilo, přičítal Favre nedostatku rychlosti a špatnému vedení míče. "Samozřejmě, že nás středeční utkání v Kyjevě stálo hodně sil, ale to by nemělo být omluvou," dodal Švýcar.

Po dvou náročných týdnech jsou hráči rádi, že si teď mohou chvíli oddychnout. Po dnešním lehkém tréninku dál Favre svým svěřenců až do čtvrtka volno. Vetšinu hráčů však čekají povinnosti v národních týmech. Juan Arango pocestuje až do Venezuely, Havard Nordtveit už odcestoval za reprezentací Norska. Marc-André ter Stegen si dnes léčil zraněný kotník, poté co do něho včera inkasoval ránu. Vážněji zraněn ale není. Martin Stranzl doufá, že se všichni po reprezentační pauze vrátí v pořádku. "Nyní si můžeme trochu odpočinout a zregenerovat. Poté nás opět čekají tři náročné týdny," říká obránce. 

zdroj: borussia .de

Foto: Luuk de Jong byl blízko své první brance za Borussii (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)