Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Chceme získat druhé domácí vítězství"

Předzápasový rozhovor se záložníkem Borussie a bývalým hráčem Norimberku Havardem Nordtveitem.

Havarde, právě jste se vrátil z reprezentačního srazu s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky. Jak hodnotíte vstup do kvalifikace MS 2014?
Úvodní prohra na Islandu byla opravdu nepříjemná. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme 0:2 prohráli. Nad Slovinskem jsme pak naštěští zvítězili 2:1, což bylo velmi důležité. Teď jsem ale zpět v Borussii a musím se zkoncetrovat na nadcházející duel proti Norimberku.
V Norimberku jste strávil téměř tři roky. Jak na toto období vzpomínáte?
Setkal jsem se zde s trenérem Michaelem Oenningem, který byl velmi důležitým člověkem pro moji další kariéru. Stále tam mám spustu známých a pochopitelně bych velmi rád vyhrál.

Je před Vámi třetí bundesligové kolo a v případě vítězství budete mít na kontě sedm bodů, což by byl velmi solidní start do sezony. S čím půjdete do zápasu?
Začali jsme velmi dobře, ale nyní se soustředíme pouze na Norimberk. Chceme doma získat tři body, ale budeme to mít velmi těžké. Norimberk je velmi kompaktní a silný tým. 

Jak důležitá pro Vás bude podpora fanoušků?
Fanoušci jsou pro nás velmi důležití, jsou našim dvanáctým hráčem. Stojí při nás za každé situace a my pro ně odvedeme co nejlepší výkon.

Jakou čekáte od Norimberku taktiku, bude hrát ofenzívně, nebo přijede pouze bránit?
Myslím, že něco mezi. Budou hrát ze zajištěné obrany, ale pokud dostanou prostor, jistě také zaútočí. Proti Dortmundu hráli velmi dobře a jistě na tento výkon budou chtít navázat, ale na předchozí výkony chceme navázat i my.

zdroj: borussia.de

Foto: Havard Nordtveit očekává s Norimberkem těžký zápas (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)