Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Čeká nás zajímavý podzim"

Člen představenstva Borussie Hans Meyer hovoří o začátku sezony, nováčcích a losu Evropské ligy.

Pane Meyere, máte za sebou pět soutežních zápasů. Jak hodnotíte úvod sezony?
Odešlo nám několik klíčových hráčů, které teď musejí nahradit jiní. Ale zatím se jim to celkem daří. Vyhráli jsme pohárové utkání v Aachenu. V lize jsme porazili Hoffenheim a dobře bojovali v Kyjevě, kde náš mladý tým nakonec sahal po postupu.
O uplynulém víkendu si Borussia rozdělila body v derby s Fortunou Düsseldorf. Jak jste viděl utkání?
Prvních šedesát minut bylo opravdu dobrých. To, že jsme v poslední půlhodině poněkud polevili, se po pěti zápasech ve 14 dnech dá pochopit. Stále máme na čem pracovat, vše je jen otázkou času. Přesto jsem v současné době spokojen.

Jak hodnotíte výkony nových posil?
Myslím, že na nějaké konečné hodnocení je ještě brzy. Alvaro Dominguez v Düsseldorfu ukázal, že jsme s jeho angažováním měli šťastnou ruku. Ani nebylo znát, že by nám chyběl Dante. Dominguez je hráč, který nám v budoucnu může hodně pomoci. Granit Xhaka je neuvěřitelně pracovitý hráč, kterému ještě chybí trocha zkušeností. Luuk de Jong je velký bojovník a pokud se mu dostane podpory od spoluhráčů, může dosáhnout skvělých výsledků. Také Branimir Hrgota se uvedl v dobrém světle.

Minulý týden se v Monaku losovala skupinová fáze Evropské ligy. Jak hodotíte skupinu Borussie?
Máme dobrou skupinu a na zápasy se všichni těšíme. Marseille porazila v minulé sezoně dvakrát německého mistra Borussii Dortmund. Fenerbahce je tradiční účastník Ligy mistrů. Limassol je papírově slabší, ale kyperský fotbal šel v poslední době hodně nahoru. Neměli bychom jej podceňovat. Rozhodně nás čeká zajímavý podzim.

Jak hodnotíte šance na postup?
Bohužel nejsem věštec, abych na to mohl odpovědět. Kromě toho mi to ani nepřísluší. Pokud ale budeme hrát jako v Kyjevě, pak máme šanci.

Tento týden bude mnoho hráčů Borussie plnit reprezentační povinnosti. Jak se to projeví v přípravě VfL?
Na jedné straně je samozřejmě trenér nešťastný, že nemá k dispozici kompletní kádr. Na druhou stranu se snaží mít v týmu co nejkvalitnější hráče a ti se dříve, či později v reprezentaci objeví. Vždy je to propojené. Každý zápas na této úrovní ale hráčům pomáhá.  

Ve třetím ligovém kole (15. září) Vás čeká utkání proti FC Norimberk, který jste mezi lety 2005 a 2008 trénoval. Cítíte zvláštní napětí?
Je to ještě dost daleko. Kromě Raphaela Schäfera a Javiera Pinoly, žádné další hráče neznám. Jsme samozřejmě ve spojení a vím, že Dieter Hecking odvádí velmi dobrou práci. Viděl jsem utkání Norimberku s Borussií Dortmund a tuším, že to budeme mít hodně složité. Nebo jak řekl Lucien Favre: Bude to zápas, který bude velmi, velmi těžký. 

zdroj: borussia .de

Foto: Člen představenstva Hans Meyer (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)