Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

"Budeme mít dobrý tým"

Trenér Borussie Lucien Favre a obránce Tony Jantschke mají úctu k soupeři z Limassolu, ale věří svému týmu.

Když hráči VfL vyběhli v 19 hodin na trávník GSP stadionu v Nikósii k předzápasovému tréninku, stále se ještě teploty pohybovali kolem 27 stupňů.  Ve čtvrtek, o hodinu později, sehrají první duel skupiny Evropské ligy proti AEL Limassol. "Všichni se na utkání velmi těšíme," řekl Tony Jantschke na tiskové konferenci. Pravý obránce Hříbat je jedním z hráčů, kteří s mezinárodním fotbalem ještě nemají příliš mnoho zkušeností. "Dlouho jsme pracovali na tom, abychom si zahráli v Evropě. Nyní chceme dojít tak daleko, jak jen to bude možné," prohlásil Jantschke.
Borussii nečeká proti kyperskému mistru snadný zápas. "Limassol je velmi kompaktní tým a bude těžké mu dát branku. Hrají na brejky a mají velmi rychlé krajní záložníky," řekl trenér Favre novinářům. "Chceme se prezentovat dobrým výkonem a do Evropské ligy vstoupit pozitivním výsledkem," dodal kouč Borussie.  

Švýcarský trenér také vysvětlil, proč nechal doma trio Juan Arango, Filip Daems a Luuk de Jong. "Je před námi náročný program," řekl Favre, s odkazem na nadcházející zápas na Kypru. Dva dny po návratu ze středomořského ostrova nastoupí Borussia v lize proti Leverkusenu a ve středu přijede do Borussia Parku Hamburk. O tři dny později se Hříbata představí na půdě Borussie Dortmund. "Odpočinek mezi těmito zápasy je důležitý, proto musíme točit se sestavou. Hráči jsou na to připravení," řekl Favre. Tony Jantschke potvrzuje: "Je jasné, že se v následujícíh dnech bude sestava hodně měnit."

I když Favre ještě základní jedenáctku neodtajnil, je přesvědčen, že do boje o první body ve skupině C pošle kvalitní sestavu. "Mám naprostou důvěru ve své hráče. Budeme mít dobrý tým," řekl Švýcar. "Čekají nás čtyři zápasy v deseti dnech a nemůžeme hrát stále ve stejném složení." Na závěr ještě Favre zavzpomínal na svoje zkušenosti z kyperským fotbalem. Když v roce 1984 vyhrálo Servette Ženeva na hřišti Apoelu Nikósie 3:1, byl jedním z úspěšných střelců také současný lodivod Borussie. "Na tento zápas si už příliš nevzpomínám," prohlásil Favre s úsměvem. "Ale vím, že jsme to měli velmi těžké."

zdroj: borussia.de

Foto: Trenér Lucien Favre byl na tiskové konferenci v dobré náladě (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)