Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Borussii zachránil v nastavení Dominguez

Počtvrté v řadě nedokázala Borussia v lize zvítězit, když v dnešním duelu s Hamburkem pouze remizovala 2:2. Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě výstavním gólem Rafael van der Vaart. Na jeho trefu pak ve 39. minutě reagoval vyrovnáním Stranzl. Přesto si hosté zásluhou Rudnevse odnášeli v poločase do kabin vedení 2:1. Ve druhé půli mohl zápas definitivně rozhodnout van der Vaart, ale z pokutového kopu trefil jen tyč. V nastaveném čase pak zachránil Borussii bod Dominguez.
Úvod zápasu patřil Borussii a první vážnější příležitost měl na kopačce Luuk de Jong. Po dobré kombinaci však branku netrefil. Hosté postupem času převzali iniciativu a byli lepším týmem. Poprvé se hráči Hamburku osmělili v 15. minutě, když z ostrého úhlu pálil Rudnevs. Jeho ránu ter Stegen spolehlivě kryl. Ve 23. minutě ale již neměl gólman Borussie nárok proti parádní střele van der Vaarta, která mířila přesně do šibenice - 0:1. HSV vstřelená branka ještě více povzbudila, hráči Borussie vypadali naopak hodně nervózně a jejich rozehrávka vázla. Když to ale nešlo ze hry, pomohla standardní situace. Jantschke ve 38. minutě vybojoval roh, jehož exekuce se ujal Dominguez a našel přesně hlavu skákajícího Stranzla. Adler neměl nárok a bylo vyrovnáno - 1:1. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se půjde v poločase do kabin za nerozhodného stavu, neuhlídala domácí obrana na malém vápně Rudnevse, který vrátil Hamburku vedení - 1:2.

Úvod druhého poločasu byl klidem před bouří. Ta začala v 54. minutě, kdy unikajícího Ilicevice zastavil ve vápně nedovoleným zákrokem Stranzl. Mimo to, že se kopala penalta, musel také rakouský obránce předčasně pod sprchy, neboť viděl od hlavního arbitra červenou kartu. Penaltu šel kopat van der Vaart, ale trefil pouze pravou tyč ter Stegenovi branky, který navíc směr střely vystihl. V následující fázi hry byla Hříbata přece jenom aktivnější. Patnáct minut před koncem mohl z přímého kopu vyrovnat Arango, trefil však pouze boční síť. Když už to vypadalo, že si hosté odvezou z Borussia Parku všechny body, byla snaha Borussie přece jenom odměněna. Arango zahrával v nastaveném čase přímý kop, ve vápně se nejlépe zorientoval Dominguez a hlavou zajistil domácím vyrovnání - 2:2.

Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV 2:2 (1:2)
Branky: 39. Stranzl, 90+1. Dominguez - 23. Van der Vaart, 45. Rudnevs. Rozhodčí: Aytekin - Achmüller, Brand. ŽK: Xhaka - Arslan. ČK: 54. Stranzl. Diváků: 46.233.
Borussia: ter Stegen - Jantschke (77. De Camargo), Stranzl, Dominguez, Daems - Nordtveit, Xhaka - Hermann (61. Hrgota), Hanke, Arango - de Jong (58. Cigerci).
Hamburk: Adler - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Jansen - Badelj, Arslan - Son, Van der Vaart (89. Sala), Ilicevic (90+2. Beister) - Rudnevs (77. Berg).

zdroj: vlastní