Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Borussia v Evropské lize s Marseille, Fenerbahce a Limassolem

V Monaku se dnes v poledne losovaly základní skupiny Evropské ligy. Borussia se ve skupině C utká s Olympiquem Marseille, Fenerbahce a AEL Limassol. 

Los provedli útočník Athletica Madrid Radamel Falcao a velvyslanec Evropské ligy a bývalý útočník Patrick Kluivert. Na celý akt dohlížel tajemník UEFA Gianni Infantino. Všech 48 celků bylo podle koeficientu rozděleno do čtyř košů. Borussia byla v tom výkonnostně třetím a byla přidělena do skupiny C. K týmu trenéra Luciena Favreho pak byli nalosováni Olympique Marseille (Francie), Fenerbahce (Turecko) a AEL Limassol (Kypr).
Sportovní ředitel Max Eberl, který byl společně s výkonným ředitelem Stephanem Schippersem losu osobně přítomen, okomentoval soupeře: "Marseille je tradiční klub z Francie s mezinárodní reputací. Je to pro nás atraktivní soupeř, se kterým můžeme hrát rovnocennou roli. S Fenerbahce očekáváme bouřlivé prostředí. Bude důležité abychom zvládli domácí zápas a také v Istanbulu chceme hrát důstojnou roli. Limassol je zdánivě slabší soupeř, ale o to, to můžeme mít těžší." Manažer týmu Steffen Korell hovořil o zajímavé, ale velmi těžké skupině: "Pokud chceme jít dál, musíme porážet každého soupeře. Pro naše mladé mužstvo to bude cenná zkušenost. S losem jsme spokojeni, ale budeme to mít hodně těžké. Věřím, že se o postup popereme."

První utkání ve skupině hraje Borussia 20. září (19:00) v Limassolu a o dva týdny později přivítá v Borussia Parku Fenerbahce (4. října 21:05). 25. října (21:05) hostí Gladbach Olympique Marseille, odveta ve Francii je na programu 8. listopadu (19:00). 22. listopadu (21:05) pak do Burussia Parku přicestuje AEL Limassol. Poslední zápas ve skupině sehraje Borussia 6. prosince (19:00) v Istanbulu.

Mnoho fanoušků Borussie sledovalo přenos z losování v televizi. Ewald Lienen k tomu poznamenal: "Jsme ve skupině s atraktivními a těžkými soupeři. Ale pokud se bude Borussia snažit, šance na postup určitě existuje. Marseille přišel o klíčové hráče a Fenerbahce mělo v nedávné době v domácím prostředí problémy. Na Limassol si musíme dát pozor. Kyperská liga šla v posledních letech výkonnostně hodně nahoru. Což také loni dokazovala v Lize mistrů Nikósia.

zdroj: borussia.de

Foto: Útočník Athletica Madrid Radamel Falcao vylosoval Borussii (http://www.borussia.de)
Žádné komentáře
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)