Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Borussia s Norimberkem těsně prohrála

Zajímavý zápas s nešťastným koncem pro domácí byl dnes k vidění v Borussia Parku. Norimberk šel zásluhou Kloseho a Simonse po necelé půlhodině hry již do dvoubrankového vedení, Hříbata ale dokázala po gólech de Jonga a Xhaky vyrovnat. Rozhodujíci branku zápasu dal v 55. minutě Kiyotake. V závěru utkání trefil holandský útočník ve službách Borussie pouze tyč a tak si nakonec odvezl všechny tři body Norimberk.
Do utkání vstoupili aktivněji hosté a již v sedmnácté minutě byli za svoji snahu odměněni, když centr Kiyotakeho tečoval za bezmocného ter Stegena Klose - 0:1. Hříbata se snažila o rychlé vyrovnání, ale jejich pokusy většinou končily na kvalitní obraně soupeře. V pětadvacáté minutě ovšem udeřilo podruhé před brankou Borussie. Střelu Pekharta ještě stačili domácí zblokovat na rohový kop, po něm však již nedokázali uhlídat Simonse a ten hlavou zvýšil na 0:2. Vzápětí mohl snížit dorážející Arango, toho ale pozorný gólman Schäfer vychytal. To jak neuvěřitelná smůla zatím provází Luuka de Jonga jsme se mohli přesvědčit ve 37. minutě, kdy zakončující holandský útočník trefil jen nohy brankáře Norimberku, od kterého se míč navíc odrazil do tyče. Tu však nakonec protrhnul závěr první půle. Po krásné kombinaci přihával de Jongovi před zcela prázdnou bránu Herrmann a útočník Borussie míč pohodlně uklidil do brány - 1:2.

V 53. minutě bylo v Borussia Parku již mnohem veseleji. Herrmann našel dlouhým centrem Granita Xhaku a ten střelou na zadní tyč srovnal - 2:2. Jenže radost fanoušků Borussie měla jepičí život. O minutu později totiž vypálil z hranice šestnáctky Kiyotake a jeho rána za přispění jednoho z obránců VfL zapadla za ter Stegena - 2:3. Vyrovnat mohla opět Hříbata v 58. minutě. Schäfer střelu Aranga pouze vyrazil, ale dorážející de Jong stál bohužel v ofsajdu. Posledních třicet minut bylo především o snaze Borussie vyrovnat, ale opět při ní nestálo štěstí. Krásné nůžky, které vystřihl de Jong v 87. minutě totiž skončily pouze na tyči. V nastaveném čase se zapojil do ofenzívy také brankář Borussie ter Stegen, ale hosté již dokázali cenné vítězství uhájit.

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Norimberk 2:3 (1:2)
Branky: 45. De Jong, 53. Xhaka - 17. Klose, 25. Simons, 55. Kyotake. Rozhodčí: Dingert - Kleve, Lupp. ŽK: Daems, Arango - Simons, Balitsch. Diváků: 52.195.
Borussia: ter Stegen - Daems, Dominguez, Stranzl, Jantschke - Xhaka, Nordtveit (68. Hanke), Arango, Cigerci (79. Hrgota), Herrmann (77. Ring) - de Jong.
Norimberk: Schäfer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Simons, Balitsch, Mak, Kiyotake, Esswein (76. Gebhart) - Pekhart (60. Polter).

zdroj: vlastní