Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Novinky

Borussia proti Borussii

Na včerejší odpoledne naplánoval trenér Lucien Favre modelový zápas.

Vzhledem k tomu, že si hned jedenáct hráčů Borussie plnilo reprezentační povinnosti, byli využiti také hráči z U23 a U19. Kapitán VfL Filip Daems dostal volno. Hrálo se na 3x30 minut v příjemném letním počasí. Tým s brankářem Christoferem Heimerothem hrál s obrannou čtveřicí Tim Harmes (U23), Alvaro Dominguez, Martin Stranzl a Malte Berauer (U19). Zbytek týmu byl poskládán z hráčů U19. Zálohu tvořili Bilal Sezer, Marvin Schulz, Benno Mohr a Kevin Holzweiler. V útoku pak operovali bratři Leroy a Lance Mickelsovi. Druhý tým hrál ve složení:  Janis Blaswich - Maurice Pluntke (U19), Roel Brouwers, Julian Korb, Oscar Wendt - Tolga Cigerci, Thorben Marx, Matthias Zimmermann, Marlon Ritter (U19) - Mike Hanke, Branimir Hrgota.
A zkušenější tým měl také lepší vstup do zápasu. V patnácté minutě posadil Brouwers míč na hlavu Wendta a ten otevřel skóre - 1:0. Krátce poté mohl po krásné kombinaci zvýšit vedení Hrgota, jeho střela však byla na poslední chvíli zablokována. Více štěstí měl mladý Švéd o dvě minuty později, když využil dlouhé Korbovi přihrávky a překonal Heimerotha - 2:0. Pět minut před přestávkou proměnil první větší šanci Lance Mickels a snížil na 2:1. Pak musel opustit hřiště Mike Hanke, nahradil jej Lukas Rupp.

Ve druhé části se mnoho zajimavých příležitostí neurodilo. Cigercimu se střelecký pokus nezdařil a na druhé straně nevyužil šanci na vyrovnání Leroy Mickels. O něco později ale již byla kombinace bratří Mickelsových úspěšná - 2:2. Krátce po vyrovnání se pak naposledy měnili strany. Ve třetí části dokázal tým složený převážně z juniorů skóre otočit zásluhou Mohra, který nedal Blaswichovi šanci - 2:3. Po inkasované brance si zkušenější tým vytvořil na delší dobu převahu, ale ani Rupp, ani Marx na brankáře Heimerotha nevyzráli.

Z velké části mládežnický tým tak nakonec slavil víězství 3:2. A po utkání si vyslechl zaslouženou chválu: "Borussia má několik nadějných mladých hráčů, kteří dokáží hrát dobrý fotbal," řekl Alvaro Dominguez. "Snažili jsme být kompaktní, hrát důrazně a agresivně. Pro mladé hráče to byl zážitek, hrát v týmu s profesionály. Byli jsme pochopitelně nervózní, ale užili jsme si to. Také tempo bylo dost odlišné od mládežnického fotbalu," řekl úspěšný střelec Benno Mohr. Také Maurice Pluntke si všiml velkého rozdílu mezi mládežnickým a mužským fotbalem. "Bylo by skvělé, kdybychom mohli v budoucnu hrát takové zápasy častěji."

Tým A: Blaswich - Korb, Pluntke, Brouwers, Wendt - Cigerci, Marx - Zimmermann, Ritter - Hanke (28. Rupp), Hrgota.

Tým B: Heimeroth - Berauer, Stranzl, Dominguez, Harmes - Sezer, Schulz - Holzweiler, Mohr - Leroy Mickels, Lance Mickels.

Branky: 15. Brouwers, 20. Hrgota - 25. Lance Mickels, 54. Leroy Mickels, 64. Mohr.

zdroj: borussia.de