Borussia Mönchengladbach

Česko-slovenský portál Borussie Mönchengladbach Vše podstatné o klubu německé Bundesligy na jednom místě Články, ankety, diskuze a mnoho dalšího http://borussia.webgarden.cz/

Shoutboard

Anketa

Počítadlo

TOPlist

Trenér

Lucien Favre byl jmenován trenérem Borussie 14. 2. 2011. Ve funkci nahradil Michaela Frontzeka, který v klubu působil zhruba rok a půl. Favreho premiéra na lavičce Hříbat byla vítězná, když Borussia dokázala zdolat Schalke 2:1. To byl také začátek úspěšného boje o záchranu. Nakonec švýcarský kouč dovedl svůj tým k 16. místu. V loňské sezoně pokračovala Borussia pod vedením Favreho v úspěšném tažení. S 60 body nakonec obsadila 4. místo a kvalifikovala se do předkola Ligy mistrů. V domácím poháru došla do semifinále. 

Favreho profesionální fotbalová kariéra začala v roce 1976 v Lausanne Sports. V letech 1979-1981 působil tento záložník v Neuchatelu Xamax, 1981-1983 v Servette Ženeva a 1983-1984 v Toulouse. Poté se vrátil do Ženevy, kde v roce 1985 oslavil titul. Kariéru čtyřiadvacetinásobný reprezentant Švýcarska ukončil v roce 1991 kvůli zranění kolena. 

V témže roce také započal svoji trenérskou kariéru u mládeže FC Echallens. Po krátké zastávce v Neuchatelu Xamax (1997) odešel do Yverdonu. V sezoně 1998/99 se mu podařilo s klubem postoupit do nejvyšší soutěže a v té následující jej dovedl k pátému místu. V roce 2000 se připojil k Servette Ženeva. O rok později s klubem vyhrál švýcarský pohár a vedl jej tak v předkole poháru UEFA. Poté si Favre na rok od trénování odpočinul, aby získal zkušenosti ve špičkových klubech. Jeho touha po znalostech jej zavedla například do Španělska, Argentiny, Jugoslávie, Švédska, Itálie, Belgie, Německa, Francie a Anglie. Mimo jiné navázal kontakty s trénery Wengerem a Benítezem.

V roce 2003 se ujal kormidla v FC Curych a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2005 vyhrál Swiss Cup a v letech 2006 a 2007 také ligu. V té době byl zvolen ve Švýcarsku trenérem roku. Od sezony 2007/08 trénoval Herthu Berlín. V prvním roce skončil desátý, v následující sezoně bojoval s Herthou dlouho o titul, nakonec z toho ale bylo "jen" čtvrté místo. Po této sezoně byl v Německu zvolen trenérem roku. V létě 2009 se musela Hertha z finančních důvodů zbavit několika opor a výsledkem byl tristní start do sezony. Šest porážek ze sedmi zápasů zlomilo Favremu vaz a 28. září 2009 byl odvolán.

Od té doby až do příchodu k Borussii žádný jiný tým Favre nevedl. Pokračoval v získávání zkušeností, analyzoval a objevoval mladé hráče. Mimo to si vylepšoval svoje jazykové dovednosti. Plynně hovoří německy, francouzsky, španělsky a anglicky.


zdroj: borussia.de
 
Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. 
2012 (c) Borussia CZ/SK (borussiafans@email.cz)